Ci, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pożyczać pieniędzy w banku, nie pozostają bez alternatywy. W ostatnich latach jak grzyby po deszczu powstają firmy, które w ofercie posiadają zarówno klasyczne chwilówki, jak i pożyczki ratalne. Jak z nich korzystać? I co jest niezbędne do złożenia wniosku?
Krok pierwszy — znajdź ofertę
Wystarczy dostęp do Internetu, aby po wpisaniu w wyszukiwarce hasła szybka pożyczka mieć możliwość zapoznania się z co najmniej kilkudziesięcioma różnymi ofertami. Na większości stron firm pożyczkowych mamy możliwość wybrania interesującej nas kwoty i okresu spłaty przy pomocy suwaków. Standardem jest też prosty dostęp do przykładowych kosztów takiej pożyczki. Jeśli nie ma ich bezpośrednio w witrynie, warto poświęcić chwilę i poszukać tych informacji na innych stronach.
Krok drugi — sprawdź warunki
Każda z firm ma swoje własne sposoby weryfikowania klientów. Standardowo muszą to być osoby pełnoletnie posiadające obywatelstwo polskie i własne aktywne konto bankowe. Dolna granica wieku zależy już od konkretnej instytucji. Podobnie jest z wymaganym dochodem czy sprawdzaniem wnioskujących w głównych bazach informacji kredytowej. Wszystkie te rzeczy warto sprawdzić, zanim zdecydujemy się wypełnić wniosek o pieniądze.
Krok trzeci — wypełnij wniosek
Firmy pozabankowe przyciągają swoich klientów uproszczonymi procedurami kredytowymi. Rzeczywiście złożenie wniosku w większości przypadków nie zajmie nam więcej niż 15 minut. Przed przystąpieniem do wnioskowania warto mieć przy sobie telefon, dowód osobisty i numer konta. Wszystkie te dane będą nam potrzebne do prawidłowego wypełnienia formularza
Krok czwarty — poczekaj na decyzję
Weryfikacja wniosku nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. W tym czasie firma pożyczkowa sprawdzi naszą wiarygodność jako dłużnika. To, jakie bazy są przy okazji monitorowane, zależy od konkretnej firmy. We wszystkich jednak w tym samym czasie możemy posiadać jedną aktywna pożyczkę. Może też zdarzyć się, że firma zadeklaruje chęć pożyczenia nam mniejszej kwoty niż ta, o którą wnioskowaliśmy. Jeśli choć w części zaspokaja to nasze potrzeby, warto się na nią zdecydować. Jako stały klient będziemy mogli pożyczyć już więcej.
Krok piąty – sprawdź, czy środki są już na koncie
Choć większość firm deklaruje, że pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie 15 minut po decyzji, zależy to od kont, które posiada dana firma. Jeśli posiadamy rachunek w tym samym banku, rzeczywiście szybko możemy spodziewać się przelewu. Jeśli korzystamy z usług różnych instytucji bankowych, to jak szybko otrzymamy przelew, zależy od indywidualnych procedur, ale cały proces nie powinien trwać dłużej niż 2 dni.